НОВИНИ

В Україні за рік декомунізували майже тисячу міст і сіл. Інфографіка

Нові назви також отримали 25 районів.

Станом на грудень 2016 року в Україні позбулися тоталітарних назв 51 493 об’єкти топоніміки в містах, селищах і селах. Це вулиці, площі, сквери тощо. Про це на своєму сайті повідомляє Український інститут національної пам’яті.

Читайте також: Україна у 2016. Головні перемоги і зради

Згідно з текстом, у країні демонтували 2389 пам’ятників і пам’ятних знаків, з них на честь Владіміра Лєніна – 1320.  "За рік, що минає, Верховна Рада України перейменувала 25 районів та 987 населених пунктів (з них 32 міста)", – сказано в тексті.

"Люди обрали нові назви для 51493 вулиць та 987 міст і сіл, демонтовано 1320 “лєнінів” та ще 1069 тоталітарних ідолів", – зазначили в УІНП.

Як повідомлялося, у Києві протягом 2014-2016 років перейменували понад 150 топонімів. Зокрема, в столиці з'явилися вулиці митрополита Андрея Шептицького, Патріарха Мстислава Скрипника, Квітки Цісик, проспект Валерія Лобановського, Степана Бандери, бульвар Вацлава Гавела та провулки Євгена Гуцала, Василя Кука. Також було пререйменовано п'ять площ - Фрунзе тепер називається Петропавлівська, Дзержинського – Либідська, Дружби народів СРСР – Оболонська, Ленінградська – Дарницька та Анатолія Луначарського – Пантелеймона Куліша.

За даними УІНП, станом на кінець жовтня на підконтрольних українському урядові територіях залишилися не демонтованими близько 300 пам’ятників Владіміру Лєніну – більшість із яких розташовані на подвір’ях підприємств та установ. На окупованих територіях їх може залишатися ще близько 200. Проте точна кількість невідома.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.