НОВИНИ

Японія відреагувала на перекидання Китаєм авіаносця у Тихий океан

Військові навчання свідчать про розширення бойового потенціалу Китаю.

Японія вживатиме всіх заходів і буде уважно стежити за навчаннями КНР в Тихому океані, заявив головний секретар кабінету міністрів Японії Йошіхіде Суга, повідомляє Reuters.

Китайські військові навчання, в яких задіяний авіаносець «Ляонін», свідчать про розширення військового потенціалу Китаю, заявив Суга.

Нагадаємо, 16 грудня Міністерство національної оборони КНР повідомило, що авіаносець «Ляонін» вперше виконав бойові стрільби під час навчань у північно-східній частині Бохайської затоки, що недалеко від Корейського півострова.

Вранці 25 грудня Міністерство оборони Японії повідомило, що китайська авіаносна група в складі єдиного авіаносця КНР, трьох ракетних есмінців і двох ракетних фрегатів успішно пройшла через Бохайский протоку і попрямувала в Тихий океан.

«Ляонін» до 2012 року носив назву «Варяг», його почали будувати у 1985 в Миколаєві для ВМФ СРСР. Після розпаду Радянського Союзу в 1992 році корабель дістався Україні.

Китай викупив його за 25 млн доларів для організації плавучого центру розваг. Авіаносець відбуксирували до Китаю, де він і був добудований. 25 вересня 2012 увійшов до склад у Військово-морських сил Китаю.

Нагадаємо, Китай розмістив системи протиракетної і протиповітряної оборони на всіх семи штучних островах архіпелагу Спратлі у Південно-Китайському морі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.