НОВИНИ

Кремль пригрозив Польщі ускладненням відносин через демонтаж радянських пам’ятників

Польський Сейм готуюєся ухвалити норми, які забороняють "пропаганду комунізму або іншого тоталітарного ладу".

Міністерство закордонних справ Росії попередило, що нові норми законодавства Польщі про заборону пропаганди комунізму можуть призвести до масового винищення радянських і російських пам'ятників, що, у свою чергу, може ще більше ускладнити відносини Москви і Варшави. Про це йдеться у повідомленні МЗС РФ.

У Кремлі вважають, що польській стороні варто утриматися від "необдуманого кроку, щоб уникнути додаткових ускладнень в наших і без того непростих двосторонніх відносинах". Російські дипломати оприлюднили таку заяву через демонтаж пам'ятника подяки радянським воїнам у місті Ланьцут.

Читайте також: У Польщі пам’ятники радянським воїнам облили червоною фарбою

Нагадаємо, Росія періодично висловлює різкі протести на адресу Польщі з приводу демонтажів пам’ятників радянської доби. Зокрема, восени минулого року Москва протестувала проти демонтажу пам’ятника радянському генералу Івану Черняховському в місті Пенєнжно (північ РП), а на початку грудня – демонтажу пам’ятника вдячності Червоній армії у місті Мелец на півдні країни. Польща наголошує, що демонтажі відбулися у відповідності до законодавства РП, а російській стороні було завчасно повідомлено про відповідні плани.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.