НОВИНИ

Українські компанії зацікавилися іранським газовим родовищем

Представники українських компаній заявили про намір інвестувати у велике газоконденсатне родовище в Ірані, розташоване в Перській затоці, Південний Парс. Про це заявив директор Спеціальної економічної енергетичної зони Парсу (PSEEZ) Саєд Мусаві.

За його словами, «вісім іноземних індустріальних груп оголосили про готовність інвестувати та розробляти родовища газу», повідомляє TehranTimes.

Делегація у складі 11 представників українських компаній відвідала родовище Південного Парсу (SouthPars) в Ассалуї провінції Бушер.

Делегація розглянула шляхи співпраці в галузях проектування нафто- і газопроводів, видобутку нафти зі старих свердловин, а також обладнання для нафтопереробних підприємств та автоматизації нафтової і газової промисловості.

Під час одноденної поїздки вони відвідали заводи та низку нафтохімічних комплексів регіону.

Родовище Південний Парс має 14 трильйонів кубічних метрів природного газу - близько 8% світових запасів - і більш ніж 18 мільярдів барелів зрідженого природного газу. За 2009-2010 роки Іран відкрив 13 нових родовищ нафти і газу.

Між тим Україна планує розробку газових родовищ шельфу Чорного моря. Нещодавно Міністерство енергетики та вугільної промисловості оцінило вартість проекту з облаштування Одеського і Безіменного морських газових родовищ в 2,9 млрд гривень - з урахуванням раніше вкладених коштів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.