НОВИНИ

У Міністерстві культури відреагували на осквернення могили цадика Нахмана в Умані

Повідомляється, що вчинення ксенофобського акту в Умані може бути розцінене як свідома провокація та одна зі спроб, спрямованих на підрив стратегічного партнерства між Українською та Єврейською державами.

Міністерство культури України рішуче засудило здійснене в ніч на 21 грудня у місті Умані Черкаської області осквернення могильного комплексу цадика Нахмана. Про це йдеться у заяві міністерства, поширеній його прес-службою.

"Цей зухвалий провокаційний ксенофобський вчинок був невипадково здійснений саме зараз, коли не тільки внутрішньоукраїнська ситуація не дає підстав для зародження чи тим більше прогресування тенденції щодо поглиблення антисемітських проявів, але й налагоджується небачений до цього часу рівень порозуміння та співпраці між Україною та Ізраїлем. Це стало цілком очевидно після того, як Єврейська держава продемонструвала найвищий рівень співпраці з  Україною у геополітичній площині, проголосувавши у листопаді поточного року разом з іншими 73 країнами світу за "Резолюції ООН щодо Криму та міста Севастополь", яка підтверджує територіальну цілісність і неподільність нашої держави", - наголосили в Мінкультури.

Також повідомляється, що вчинення ксенофобського акту в Умані може бути розцінене як свідома провокація та одна зі спроб, спрямованих на підрив стратегічного партнерства між Українською та Єврейською державами.

Читайте також: Луценко взяв під особистий контроль розслідування погрому у синагозі в Умані

Крім того, зазначається, що на території України століттями мирно співіснували представники різних конфесій та віросповідань.

"Українські іудеї, як і українські християни та українські мусульмани, є невід’ємною складовою українського суспільства, чиї релігійні погляди підлягають такому ж гарантованому Конституцією держави захисту, як і будь-які інші права і свободи людини, задекларовані у загальновизнаних європейських та світових документах", - йдеться у заяві.

Також наголошується, що могила цадика Нахмана - засновника брацлавського хасидизму - є одним із відомих місць паломництва для іудейської спільноти не тільки України, але й усього світу.

"Аналізуючи вищезазначений прецедент, не можна виключити і в подальшому втручання деструктивних зовнішніх впливів та іноземних чинників, які намагатимуться дестабілізувати ситуацію у площині міжрелігійних взаємин та міжнаціональних комунікацій в Україні", - зазначається у документі.

У заяві наголошується, що Міністерство культури України категорично засуджує будь-які прояви релігійної та національної нетерпимості та висловлює переконання, що ця подія буде належним чином розслідувана правоохоронними органами, а винуватці будуть притягнуті до відповідальності.

Нагадаємо, в Умані невідомі особи облили вхід на могильному комплексі цадика Нахмана фарбою червоного кольору та залишили відрізану голову свині.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.