НОВИНИ

Новий голова правління Приватбанку виступив за зниження депозитних ставок

Шлапак також повідомив, що планується проведення додаткового аудиту банку.

Голова правління Приватбанку Олександр Шлапак вважає, що наразі депозитні ставки фінустанови вищі за ринкові і хотів би їх знизити після докапіталізації банку.

"Що стосується процентних ставок (по депозитах - ред.), у мене рішення немає. Скажу відверто: я хотів би їх знизити, щоб зменшити витратну частину банку, оскільки на сьогодні ми маємо ставки вищі за ринок. Але ці ставки, які тримав Приватбанк в останнім часом, були пов'язані з проблемами із ліквідністю банку. Зараз немає ніяких проблем. Банк так забезпечений ресурсами, що йому може позаздрити будь-який банк в Україні ", - сказав Шлапак.

При цьому він нагадав, що Кабінет міністрів доручив Міністерству фінансів здійснити випуск облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) у розмірі до 116,8 млрд грн з подальшим внесенням їх від імені держави в оплату за акції додаткової емісії Приватбанку: перший транш ОВДП у розмірі 43 млрд грн буде випущений до кінця поточного року.

Шлапак також повідомив, що планується проведення додаткового аудиту банку, за результатами якого в разі потреби банку будуть надані додаткові кошти.

"Коли ми будемо забезпечені ресурсами таким належним способом, а поки у нас негативний капітал, я впевнений, ми повернемося до питання зниження ставок по депозитах і обов'язково за кредитами", - додав банкір.

Окрім того, націоналізірованни Приватбанк в середу, 21 грудня, зняв всі обмеження для клієнтів і надав доступ до всіх послуг, що надавались раніше до введення в банк тимчасової адміністрації. 

Нагадаємо, Кабінет Міністрів України на засіданні в неділю, 18 грудня, підтримав пропозицію Національного банку та Ради фінансової стабільності про перехід Приватбанк у стовідсоткову державну власність. 21 грудня Фонд гарантування вкладів фізичних осіб і Міністерство фінансів України підписали договір про продаж 100% акцій Приватбанку.

Міністр фінансів Олександр Данилюк заявив, що після повної стабілізації Приватбанк продадуть.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.