НОВИНИ

Анна Корбут: ЄС виділить Україні €90 млн на зарплати новим фахівцям з реформ

Відповідна фінансова допомога розрахована на чотири роки.

Одна з фінансових угод, підписана Києвом і Брюсселем 19 грудня, передбачає виділення €104 млн на реформу державної служби в Україні. Із них €90 млн — це пряма допомога в бюджет, яка має йти власне на виплату належних компенсацій новим фахівцям з реформ, які почнуть працювати у країні наступного року. Про це пише журналістка Тижня Анна Корбут.

За її словами, така фінансова допомога розрахована на чотири роки. За цей час Україна, як планується, має вийти на адекватний кількісний склад міністерств та інших відомств, а також знайти кошти для належної оплати праці оптимізованого штату державних службовців. На перехідний період фінансова підтримка, яка забезпечить адекватні зарплати новим фахівцям, надходитиме до українського бюджету зі згаданого пакета допомоги ЄС.

Так, запланована зарплата для нових фахівців із реформ має коливатися від 25 до 60 тис. грн, залежно від посади і стажу. Перший транш із цього пакета в розмірі €10 млн має надійти в І кварталі 2017 року. Загалом виділення траншів залежатиме від виконання українською стороною програм реформ, а також вимог ЄС для реципієнтів допомоги та підписаних 19 грудня угод.

Корбут нагадала, що у червні 2016 року Кабмін схвалив «Стратегію реформування державного управління України на 2016–2020 роки», а в листопаді — Концепцію запровадження посад фахівців з питань реформ. Згідно з останньою, «посади фахівців з питань реформ — це посади державної служби категорій «А», «Б» і «В» з посадовими обов’язками, що передбачають підготовку та реалізацію ключових національних реформ». До кінця 2016 року Кабмін має визначатися з цими ключовими національними реформами і відповідальними за їх реалізацію міністерствами. А до 2020 року, використавши нових фахівців, планується оптимізувати й суттєво оновити штат органів державного управління та організацію роботи в них. Відповідно до Концепції запровадження посад фахівців з питань реформ конкурси для відбору таких спеціалістів стартують у березні 2017-го. До конкурсних комісій можуть залучати міжнародних експертів, представників міжнародних організацій. А основним критерієм оцінювання фахівця буде успішність виконання завдань і заходів, визначених відповідними планами. Оцінювання роботи проводитимуть щороку, а результати його оприлюднюватимуть на сайтах Національного агентства України з питань державної служби та відповідних відомств.

Мета нововведень — поступово сформувати новий кістяк міністерств, нову культуру добору кадрів і нове ставлення персоналу до своєї роботи, а тут традиційно постає питання адекватних зарплат.

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.