НОВИНИ

Любомир Шавалюк: Націоналізація Приватбанку - не така вже й невигідна покупка

Фактично, держава купила стабільність, нову банківську систему, можливість продовжувати реформи та мінімізацію власних втрат.

Економічний експерт Любимир Шавалюк у своєму матеріалі для Тижня пояснив, які переваги отримає Україна від переходу Приватбанку у держвласність на тлі розмов про те, що держава на націоналізацію найбільшого банку країни витратить величезні гроші українських платників податків.

За його словами, перша вигода — продовження співпраці з МВФ, який підтримав рішення уряду і, швидше за все, невдовзі надасть нам черговий кредитний транш (тут важливі, мабуть, не так гроші, як подальша реалізація тих сотень проектів, які Україна розпочала разом з іноземними партнерами, таким чином реформуючи країну).  

Другою перевагою, за словами експерта, є те, що тепер до закінчення процесу реформування банківського сектору рукою подати. Після того як перша двадцятка почне працювати за загальноприйнятними світовими стандартами, решту банків, які не захочуть грати за новими, прозорими та законними правилами, буде значно легше переконати в тому, що вони неправі. Подолали проблему Привату — подолають і менші труднощі.

Також, Шавалюк пише, що завдяки націоналізації Приватбанку державі вдалося уникнути негативних сценаріїв розвитку подій

«По-третє, про це мало згадують, але державі вдалося уникнути негативних сценаріїв розвитку подій, ризики яких наростали з кожним днем. Приватбанк — найбільша фінустанова, яка має не тільки два десятки мільйонів клієнтів, а й тісні зв’язки з іншими українськими банками. Якби під тиском накопичених проблем він завалився в неконтрольований спосіб, наслідки були б негативними й масштабними для банківської системи, економіки, всіх українців. Добре, що нам не довелося стати свідками такого розвитку подій, попри всі ті ризики, які існували донедавна», — пише він.  

По-четверте, Коломойський не змінював принципів роботи банку, хоч і вів переговори з державою, передусім НБУ, про те, що усуне проблеми Привату. Отже, що більше зволікали б, то більшою була б дірка в капіталі у підсумку.

«Отже, держава витратила велику суму не марно. Образно кажучи, вона купила стабільність, нову банківську систему, можливість продовжувати реформи та мінімізацію власних втрат. Не така вже й невигідна покупка», — наголошує Шавалюк.

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.