НОВИНИ

Уряд створив архів національної пам’яті для зберігання документів КДБ

На черзі — виділення приміщення та переміщення документів від силових відомств.

Кабінет міністрів України ухвалив рішення про створення галузевого державного архіву Українського інституту національної пам'яті (УІНП).

Як йдеться у повідомленні інституту, відповідним рішенням створюється юридична особа для зберігання та забезпечення вільного доступу до документів КДБ.

Нині історичні документи репресивних органів зберігаються в силових та правоохоронних відомствах (СБУ, МВС, Міноборони, Служба зовнішньої розвідки, Держприкордонслужба, прокуратура) та судах.

«Створення архіву національної пам’яті як цивільної установи за прикладом країн Центральної та Східної Європи – це гарантія сталого вільного доступу українців до документів ЧК-ГПУ-НКВД-КГБ без політичних впливів та додаткових перешкод у вигляді спецдопусків тощо», – сказав голова УІНП Володимир В’ятрович.

З його слів, наступні кроки – сформувати команду, забезпечити приміщення та перевезти документи від силових відомств. Саме тоді буде вповні реалізовано закон про доступ до архівів. На його думку, для цього знадобиться ще рік-два роботи.

Раніше СБУ оприлюднила архівні документи про боротьбу КДБ із пам'яттю про Бабин Яр.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.