НОВИНИ

Президент Європлатформи пам’яті та сумління: Заборона комуністичних символів в Україні матиме добрий ефект

Водночас Йоран Ліндблад зауважив, що табу на символи не завжди гарантує викорінення самого явища.

Президент Європейської платформи пам’яті та сумління Йоран Ліндблад позитивно оцінює процес декомунізації в Україні, зокрема заборону комуністичних символів. Про це він розповів в інтерв’ю Тижню.

«Гадаю, що це в принципі позитивно (процес декомунізації в Україні – ред.). Я чув про заборону комуністичних символів, це добре й матиме добрий ефект», – сказав він.

Водночас Ліндблад зауважив, що табу на символи не завжди гарантує викорінення самого явища. Також він засумнівався в ефективності заборони партій.

«Не знаю наскільки ефективною буде заборона партій, адже вони можуть змінити назву, але не змінитися в основі. Водночас табу на символи, як бачимо, не завжди гарантує викорінення самого явища. Заборона символів Третього Рейху все-таки спричинилася до розвитку нацистських рухів. А заборона радянських на багато країн не поширюється. Улітку я фактично щодня бачу футболки з серпом і молотом які продаються по всій Швеції. Тож насправді тут двояке питання. З одного боку, це дуже позитивний напрям і позитивний рух, із другого – не знищує самої основи», – сказав він.

Крім того, на думку президента Європейської платформи пам’яті та сумління, декомунізація в Україні була не помічена Європою.

«Це не зовсім те, що цікавить сьогодні європейців», – зауважив Ліндблад.

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.