НОВИНИ

Біатлоністи трьох країн вирішили бойкотувати етап Кубка світу в російській Тюмені

Вони також закликають негайно дискваліфікувати російських спортсменів, викритих у порушенні антидопінгових правил.

Біатлоністи Норвегії, Великої Британії та Чехії мають намір бойкотувати етап Кубка світу в Тюмені, який повинен пройти 9-12 березня.

Норвегія вимагає від Міжнародного союзу біатлоністів (IBU) негайно дискваліфікувати російських спортсменів, викритих у порушенні антидопінгових правил, йдеться у заяві Союзу біатлоністів Великобританії (BBU).

Федерація закликала не проводити в Росії міжнародні змагання доти, поки боротьба з допінгом в РФ не буде відповідати принципам Всесвітнього антидопінгового агентства.

«У зв'язку з ситуацією Федерація біатлону Норвегії ухвалила рішення повністю підтримати заяву Союзу біатлоністів Чехії», - повідомляється у заяві.

Збірна Чехії з біатлону вирішила бойкотувати етап Кубка світу в Тюмені, заявив президент чеської федерації біатлону Іржі Хамза. 

«Я не думаю, що етап в Тюмені відбудеться. З тієї простої причини, що біатлоністи туди не приїдуть. Чехи, звичайно, точно не поїдуть в Тюмень. Ми вже про це домовилися», - сказав Хамза.

Також генеральний секретар Союзу біатлоністів Великої Британії (BBU) Марк Гудсон оголосив про підтримку бойкоту етапу Кубка світу в Тюмені, через допінг-скандал.

«На минулих вихідних керівництво Союзу біатлоністів Великобританії ухвалив одностайне рішення про бойкот восьмого етапу Кубка світу в Тюмені», - повідомив Гудсон

Варто зазначити, що 22 грудня в Зальцбурзі відбудеться засідання виконкому IBU, на якому розглянуть питання про покарання для 31 спортсмена, згаданого в другій частині доповіді Макларена.

Також на засідання можуть підняти тему про позбавлення Тюмені етапу Кубка світу 2016/17 і чемпіонату світу-2021.

Минулого тижня французький біатлоніст Мартен Фуркад (лідер загального заліку) заявив, що закликатиме до бойкоту Кубка світу, якщо IBU не покарає росіян за застосування допінгу, а чешка Габріела Коукалова обіцяла підтримати Фуркада, якщо той вирішить бойкотувати етап Кубка світу в Тюмені.

Президент IBU Андерс Бессеберг 15 грудня повідомив, що організація отримала список з 31 російського спортсмена, які підозрюються в застосуванні допінгу в період з 2011 по 2015 роки.

Як повідомлялося, 9 грудня незалежна комісія WADA під керівництвом Макларена опублікувала другу частину доповіді про вживання допінгу російськими спортсменами. 

Нагадаємо, раніше Міжнародний олімпійський комітет прийняв рішення про продовження санкцій щодо РФ, які були введені в зв'язку з допінговим скандалом у російському спорті. Діючі санкції МОК були введені відразу після публікації першої частини доповіді Макларена, 19 липня.