НОВИНИ

Порошенко передав Італії картини, затримані на українському кордоні

Картини були затримані в Одеській області під час підготовки до перевезення до Молдови.

Президент України Петро Порошенко взяв участь у церемонії передачі італійській Вероні картин, які були викрадені і затримані на українському кордоні.

"Завдяки ефективній співпраці прокуратури, прикордонників, інших українських правоохоронців вдалося перекрити канал контрабанди цінностей мистецтва, не тільки затримати контрабандистів, але і знайти ці безцінні твори мистецтва, які ми сьогодні нарешті після завершення всіх офіційних процедур повертаємо нашим італійським друзям", - сказав президент, виступаючи на церемонії.

За його словами, відтепер 17 картин будуть передані музею Кастельвеккьо в Вероні, звідки вони були викрадені в 2015 році. "Я хотів би подякувати уряд Італії, меру Верони, посольству Італії за можливість продемонструвати в Музеї Ханенків ці 17 безцінних картин українцям", - сказав Порошенко, додавши, що вже десятки тисяч українців відвідали музей і побачили ці картини.

У свою чергу мер Верони мер Флавіо Този подякував українській стороні за таке сприяння у виявленні і поверненні цінних полотен. "Так сталося, що ця історія мала неприємний і драматичний початок і таке гарне завершення, адже вона буде служити відправною точкою для зміцнення нашої подальшої співпраці в першу чергу в сфері культури, а також для зміцнення двосторонніх зв'язків", - сказав він.

Як повідомлялося, 6 травня 2016 року в Одеській області під час підготовки до перевезення на територію Молдови було затримано 17 цінних картин, викрадених в 2015 році з міського музею Кастельвеккьо в Вероні.

Експертиза встановила, що картини є оригіналами художників Рубенса, Тінторетто, Пізанелло, Карото і Мантеньи. Оціночна вартість полотен - від 15 до 20 млн євро.

У червні поточного року в Національному музеї мистецтв ім.Богдана та Варвари Ханенків в Києві відкрилася виставка "Врятовані скарби Італії. 17 картин з музею Кастельвеккьо в Вероні", твори мистецтва могли побачити всі охочі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.