НОВИНИ

У НАЗК затвердили перші 12 висновків про результати аналізу звітів політичних партій

У висновку зазначається наявність чи відсутність у звіті порушень політичною партією щодо фінансування передвиборної агітації, щодо фінансування політичних партій тощо.

У Національному агентстві з питань запобігання корупції затвердили 12 висновків про результати аналізу звітів політичних партій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за третій квартал поточного року, поданих до 31 жовтня 2016 року. Рішення про це ухвалено на черговому засіданні НАЗК, йдеться у повідомленні прес-центру.

Зазначається, що відповідно до Закону України “Про політичні партії в Україні” НАЗК протягом двох місяців з дня надходження звіту від політичної партії проводить їхній аналіз та затверджує висновок.

"Зокрема, у висновку зазначається наявність чи відсутність у звіті порушень політичною партією щодо фінансування передвиборної агітації, щодо фінансування політичних партій, своєчасність подання, відповідність оформлення звіту, повнота та достовірність відображеної інформації, інші порушення законодавства," – йдеться у повідомленні.

У НАЗК нагадують, що з 2016 року відповідно до частини другої розділу ІІ “Прикінцевих та перехідних положень ”Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання і протидії політичній корупції” політичні партії повинні подавати щоквартальні звіти про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру.

із висновками про результати аналізу звітів політичних партій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру можна ознайомитись за посиланням.

5 грудня повідомлялося, що Національне агентство з питань запобігання корупції звертало увагу політичних партій на необхідність подання звіту про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за IV квартал 2016 року до 9 лютого 2017 року включно. 

Із 2016 року, згідно з законодавством, політичні партії повинні подавати щоквартальні звіти про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру.

Наразі в Україні налічується 349 політичних партій.

За І квартал 2016 року звіти подало 195 партій, за ІІ квартал – 200, за ІІІ квартал 2016 року – 243 політичні партії, зазначають у НАЗК.

Раніше повідомлялось, що із 1 січня 2017 року електронні декларації про доходи подаватимуть керівники управлінь освіти і навчальних закладів державної та комунальної форм власності.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.