НОВИНИ

Міжнародні журналістські організації приголомшені рішенням суду у справі Гонгадзе

Міжнародні журналістські організації занепокоєні рішенням судової влади в Україні, яке не дозволяє шукати замовників вбивства Георгія Гонгадзе.

Комітет із захисту журналістів (CPJ), що базується в Нью-Йорку (США), заявляє про глибоку занепокоєність недавніми діями української влади, які, на думку комітету, загрожують змінити хід 10-річного розслідування викрадення і вбивства незалежного журналіста Георгія Гонгадзе.

Про це йдеться у заяві Комітету, розміщеній на офіційному сайті організації.

Зокрема, комітет, зазначаючи, що Київський апеляційний суд ухвалив рішення відхилити другу апеляцію вдови журналіста Мирослави Гонгадзе на рішення про зниження статусу вбивства журналіста із замовленого вбивства до «вбивства за усним наказом», підкреслює: «Новий статус справи, по суті, покладає відповідальність за здійснення злочину тільки на одного обвинуваченого - мертвого міністра внутрішніх справ - і технічно заважає слідчим розглядати ширше коло підозрюваних замовників».

«Це ні що інше, як спроба влади припинити подальше розслідування вбивства Георгія Гонгадзе. Всі, хто здійснив цей огидний злочин, незалежно від їх рангу, впливу і становища, мають бути притягнуті до відповідальності», – заявляє координатор програми CPJ по Європі і Центральній Азії Ніна Огнянова.

Окрім цього, рішенням суду приголомшені і представники «Репортери без кордонів». На їх думку, воно запобігає будь-яким подальшим спробам визначити замовників вбивства журналіста Георгія Гонгадзе.

Про це йдеться в оприлюдненій офіційній заяві міжнародної організації.

«Репортери» вважають, що інші дуже високопоставлені чиновники, які фігурували у справі, «більше не будуть мати чого боятися».

«Це масивний удар по всім тим, хто все ще сподівається, що світло буде пролите на всі аспекти справи», - зазначається в заяві.

Організація поділяє думку адвоката Мирослави Гонгадзе і підтримує її плани оскаржувати це рішення.

Нагадаємо, 2 березня Апеляційний суд Києва підтвердив рішення Печерського районного суду столиці щодо законності закриття Генеральною прокуратурою кримінальної справи колишнього генерала МВС України Олексія Пукача у частині звинувачення в замовному характері вбивства журналіста Георгія Гонгадзе.

Адвокат Мирослави Гонгадзе Валентина Теліченко зазначила, що таким чином суд відмовив їй у задоволенні її скарги на неправомірність рішення ГПУ і Печерського райсуду про закриття кримінальної справи стосовно Олексія Пукача у частині звинувачення в замовному характері вбивства Гонгадзе.