НОВИНИ

У САП назвали суму застави, яку проситимуть призначити Охендовському

Раніше голова ЦВК заявив, що наполягає на своїй невинуватості та подаватиме клопотання щодо припинене провадження проти нього через "нікчемність почеркознавчої експертизи".

Антикорупційна прокуратура в понеділок, 19 грудня, звернеться до суду з клопотанням про обрання голови ЦВК Михайлу Охендовському запобіжного заходу у вигляді застави в сумі 1 млн 200 тис. грн. Про це повідомив керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький.

"Ми чекали від детективів НАБУ клопотання про обрання запобіжного заходу. Таке клопотання ми отримали в п'ятницю вдень. Детективи клопочуть про обрання йому (Охендовському – ред.) застави в розмірі інкримінованої суми хабаря на час вчинення злочину - 1 млн 200 тисяч гривень", - заявив Холодницький.

Він підкреслив, що наразі прокурори САП вивчають це клопотання, і в понеділок воно буде спрямоване до суду.

Дивіться також: НАБУ опублікувало відео повідомлення підозри Охендовському

Як повідомлялося, 15 грудня у НАБУ впродовж чотирьох годин тривав допит Охендовського. Після допиту голова ЦВК заявив, що наполягає на своїй невинуватості та подаватиме клопотання щодо припинене провадження проти нього через "нікчемність почеркознавчої експертизи".

Нагадаємо, раніше керівник Спеціальної антикорупційної прокуратури Назар Холодницький підписав підозру у вчиненні злочину Охендовському. Детективи Бюро встановили, що голова ЦВК упродовж 2012 року здійснив шість закордонних відряджень, пов’язаних зі своєю професійною діяльністю на чолі Центрвиборчкому, які, за версією слідства, профінансовано коштами Партії Регіонів. Свідчення про це містять докази, долучені до так званої «справи чорної бухгалтерії» Партії Регіонів — кримінального провадження, розпочатого детективами Бюро в травні 2016 року на підставі заяви екс-першого заступника Служби безпеки України.