НОВИНИ

Влада Польщі звинувачує опозицію у скоєнні злочину

Глава польського уряду заявила, що депутати опозиції ведуть себе безвідповідально і діють у своїх вузько партійних, а не державних інтересах.

Дії опозиції в Сеймі Польщі з блокування трибуни є злочином у світлі Кримінального кодексу Польщі. Про це заявила речник правлячої партії “Право і Справедливість” (PiS) Беата Мазурек, передає РАР.

“На нашу думку, учорашні події опозиції були злочином за статтею 231 Кримінального кодексу Польщі, в якій йдеться про перевищення повноважень публічною особою, що шкодить державним чи приватним інтересам. Ми вважаємо, що порушено закон”,- наголосила Мазурек.

За її словами, опозиції зовсім не про демократію, а блокування трибуни і президії Сейму є антидемократичним кроком

“Опозиція лише хоче захопити владу”,- наголосила речник PiS.

Глава польського уряду Беата Шидло у Кракові заявила, що депутати опозиції ведуть себе безвідповідально і діють у своїх вузько партійних, а не державних інтересах.

У суботу ввечері о 20:00 Шидло виступить з телезвернення до польського народу.

На знак підтримки польських ЗМІ, яким польська влада хоче обмежити доступ до зали засідань Сейму країни, політики трьох опозиційних партій (“Громадянська платформа”, “Сучасна”, Польська селянська партія) вчора заблокували трибуну і президію. Лідер PiS Ярослав Качинський назвав дії опозиції “хуліганством”. Відтак, голосування за законопроекти, у тому числі за бюджет на 2017 рік, було перенесено в інше приміщення Сейму. Опозиція визнає ці голосування нелегітимними і звинувачує владу у відсутності кворуму.

За уточненою інформацією, парламентським журналістам заборонено доступ до Сейму на невизначений час.

Раніше повідомлялось, що у суботу, 17 грудня, перед будівлею Сеймому відбуваються протести.

Польська опозиція звернулася до прокуратури щодо оцінки дій маршалка Сейму Марека Кухцінського під час засідання у п’ятницю ввечері і законності голосування за бюджет.

У свою чергу глава МВС Польщі Маріуш Блащак заявив, що дії опозиції у польському Сеймі можна охарактеризувати як спробу захоплення влади. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.