НОВИНИ

Опитування показало бачення українцями подальших відносин із РФ

35,4% українців вірять, що Росія може почати відкриту повномасштабну війну проти України, 41,6% не вірять в такий сценарій.

Близько половини українців підтримують зменшення або згортання співпраці України з Росією. Про це свідчать дані листопадового соціологічного дослідження Центру Разумкова, оприлюднені на його сайті.

Відповідаючи на питання про те, якою має бути політика України стосовно Росії, 21% українців виступили за поглиблення співпраці між двома країнами, 24,9% – за зменшення співробітництва та впливу Росії на Україну, 25,6% підтримують ідею згортання співпраці з Росією, 28,5% респондентів не визначилися з відповіддю.

Даючи оцінку перспектив розвитку відносин України і Росії в найближчі роки, респонденти висловили таку думку: відносини покращаться – 8,3%, залишаться без змін – 34,6%, погіршаться – 35,3%, важко відповісти – 21,7%.

На питання "Чи вважаєте ви, що відносини України і Росії повинні бути нормалізовані, навіть якщо Крим залишиться в складі Росії?" відповідь "так" прозвучала у 34,3% опитаних, "ні" –  у 41,4%, вагалися з відповіддю 24,3%.

Читайте також: Опитування показало ставлення українців до повної ізоляції окупованих територій на Донбасі

Крім того, 35,4% українців вірять, що Росія може почати відкриту повномасштабну війну проти України, 41,6% не вірять в такий сценарій, 23% – не визначилися з відповіддю.

Якщо ж Росія почне відкриту повномасштабну війну проти України, то 33,5% респондентів виступають за те, щоб дати збройну відсіч, навіть якщо не буде гарантії міжнародної допомоги, 23,3% – дати збройну відсіч, якщо будуть гарантії міжнародної допомоги, 11, 9% – якомога швидше капітулювати, щоб уникнути людських втрат, руйнування економіки і інфраструктури, 31,3% – не визначилися з відповіддю.

Читайте також: Українці визначилися щодо членства в НАТО, ЄС, СНД та майбутніх відносин із РФ – опитування

Дослідження проведене соціологічною службою Центру Разумкова 18-23 листопада 2016 року в усіх регіонах України, за винятком Криму і окупованих територій Донецької і Луганської областей. Опитано 2015 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Нагадаємо, згідно з даними опитування, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова, лише кожен 11-й громадянин України (9,2%) позитивно оцінюють результати Мінських домовленостей щодо ситуації на Донбасі. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.