НОВИНИ

Посол заявив про існування спільного для Японії й України "російського фактора"

За словами посла, Японія незмінно підтримує територіальну цілісність України і наполягає важливості збереження санкцій проти Росії.

Посол Японії в Україні Шигекі Сумі наголосив на існуванні загального для Токіо й Києва "російського фактора". Про це він повідомив на прес-конференції 16 грудня в Києві.

"У нас також із Росією є деякі розбіжності, що стосуються територій. І це залишається важливим фактором як для України, так і для Японії, тому обидві країни зацікавлені в обговоренні "російського фактора", – уточнив дипломат.

За словами посла, Японія незмінно підтримує територіальну цілісність України і наполягає важливості збереження санкцій проти Росії.

"Японія хотіла б бачити в Україні стабільність як економічну, так і політичну, тому що Японія не хоче обмежуватися тільки економічною допомогою. У наших інтересах розвивати відносини в приватному секторі наших двосторонніх відносин. На сьогоднішній момент Японія є економічним лідером, тому ми бачимо в Україні можливості для інвестицій ", – сказав Сумі.

Раніше міністр торгівлі, економіки і промисловості Японії Хіросіге Секо виключив можливість співпраці з Росією, що суперечить санкціям. Путін у свою чергу заявив, що санкції є перешкодою для переговорів з Японією щодо Курил. Водночас, Японія допускає можливість розміщення військових баз США на двох Курильських островах, якщо ті будуть передані Росією Токіо.

Дводенний візит російського президента в Японії почався напередодні, 15 грудня. Він готувався з 2014 року.

Згодом стало відомо, що президент РФ та прем'єр Японії обговорили можливість укладення мирного договору

.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.