НОВИНИ

Президент РФ та прем'єр Японії обговорили можливість укладення мирного договору

Згодом Путін і Абе зроблять спільну заяву.

Президент Росії Владімір Путін і прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе обговорили можливість укладення мирного договору між країнами. Про це на прес-конференції розповів російський президент.

За словами Путіна, з Абе вони обговорили «стан всього комплексу російсько-японських відносин», в тому числі і політичні питання, «можливість укладення мирного договору». Російський президент назвав переговори «ґрунтовними». Як зазначив прем'єр Японії Сіндзо Абе, під час переговорів вдалося конкретизувати план спільної роботи двох країн у сфері енергетики, економіки і інфраструктури. Головна проблема російсько-японських відносин - територіальний спір про приналежність південної гряди Курильський острів, який країни не можуть вирішити з часів закінчення Другої Світової війни.

Напередодні помічник президента Росії Юрій Ушаков повідомив, що лідери двох країн домовилися про спільну господарську діяльність на південних Курильських островах. За словами Ушакова, спільну заяву Путін і Абе зроблять в п'ятницю, 16 грудня.

Раніше міністр торгівлі, економіки і промисловості Японії Хіросіге Секо виключив можливість співпраці з Росією, що суперечить санкціям. Путін у свою чергу заявив, що санкції є перешкодою для переговорів з Японією щодо Курил. Водночас, Японія допускає можливість розміщення військових баз США на двох Курильських островах, якщо ті будуть передані Росією Токіо.

Дводенний візит російського президента в Японії почався напередодні, 15 грудня. Він готувався з 2014 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.