НОВИНИ

Українських легкоатлетів можуть відсторонити від міжнародних змагань – президент федерації

Це станеться, якщо до лютого країна не виконає взяті на себе зобов'язання щодо допінг-проб.

Українські легкоатлети можуть бути відсторонені від участі в міжнародних змаганнях, якщо до лютого 2017 роки держава не виконає взяті на себе зобов'язання з проведення допінг-проб спортсменів за кордоном за бюджетні кошти.

Про це на прес-конференції 15 грудня у Києві заяви президент Федерації легкої атлетики України (ФЛАУ) Ігор Гоцул.

"Якщо до лютого наступного року Україна не почне активно здійснювати дослідження проб і не буде виконувати свої зобов'язання, то українські атлети будуть позбавлені права брати участь в міжнародних змаганнях", - сказав він.

Гоцул підкреслив, що Верховна Рада повинна знайти час і розглянути короткий законопроект, суть якого полягає в знятті двох претензій Всесвітнього антидопінгового агентства.

"Перша - дозволити витрачати бюджетні кошти на дослідження акредитованих у WADA лабораторіях за кордоном, і друга - розділити повноваження антидопінгового агентства і антидопінгової лабораторії в Україні, які сьогодні є однією організацією", - вказав він.

Президент ФЛАУ пояснив, що кожен атлет, який бере участь в міжнародних змаганнях, повинен не менше двох разів на рік проходити дослідження на допінг у своїй країні. В Україні таких спортсменів щонайменше 150 осіб.

Частина з них знаходиться в так званому "пулі" Міжнародної федерації легкої атлетики (ІААФ), вони постійно надають інформації про своє місцезнаходження і міжнародна федерація може в будь-який час приїхати і взяти у них допінг-проби. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.