НОВИНИ

Закаєв: народ Польщі є заручником проросійської політики

Народ Польщі є заручником проросійської політики свого керівництва. Про це заявив чеченський військовий і політичний діяч Ахмед Закаєв в екслюзивному інтерв’ю «Українському тижню».

«Сталося те, що народ Польщі сьогодні є заручником проросійської політики свого керівництва. У моєму питанні офіційна Варшава намагалася лавірувати між добрими відносинами з Путіним і нормами Женевської конвенції, яку вона підписала», – зазначив Закаєв.

За словами колишнього міністра закордонних справ Чеченської республіки, під час його арешту поляки керувалися даними Росії 11-річної давності, попри те, що жодна країна Євросоюзу не звертає на них уваги.

«Під час мого затримання поляки керувалися тим, що Росія в останні 11 років зберігає запит щодо мене через Інтерпол. І це попри те, що мене вже двічі затримували – в Данії та Великій Британії – і суд відкинув усі російські звинувачення, визнавши їх юридично необґрунтованими й мотивованими політично. І попри те, що я одержав політичний притулок у Сполученому Королівстві, після чого жодна із країн, які входять до Євросоюзу, не реагує на запит Москви», – додає він.

Закаєв заявляє, що неодноразово спілкувався з польськими чиновниками. Втім, це не завадило їй зірвати ІІІ Всесвітній чеченський конгрес.

«Дивним і нелогічним було те, що Польща, яка надала на своїй території політичний притулок більш як 20 тис. чеченців, у моєму випадку виконала бажання Росії, хоча доти я кілька разів бував у Польщі й мав офіційні зустрічі на рівні віце-спікерів її Сейму й Сенату. Та все ж польська влада в момент проведення ІІІ Всесвітнього чеченського конгресу відіграла прикру роль у спробі зірвати цей форум», – додає Закаєв.

«Польський суд у першій інстанції відмовив у моєму затриманні, а після апеляції прокуратури вищий рівень суду взагалі закрив цю справу», – зазначив він.

Нагадаємо, Ахмед Закаєв у 2001 році був оголошений Генеральною прокуратурою Росії у всеросійський та міжнародний розшук за звинуваченням у тероризмі, організації вбивств мирного населення і співробітників правоохоронних органів.

У 2003 році він отримав політичний притулок у Великій Британії. Закаєв активно відстоює ідею незалежності Чечні. Варто відзначити, що він засуджує терористичні дії і вважає, що за ними стоїть російська влада.

17 вересні 2010 року Закаєв був затриманий у Варшаві (Польща), куди він прибув для участі у Всесвітньому чеченському конгресі. Ордер на його арешт видала прокуратура, проте суд згодом відпустив чеченського діяча.

Польські офіційні особи попереджали, що чеченський лідер арештований на підставі міжнародного ордера, якщо прибув до Польщі.

Закаєв був близьким союзником покійного лідера чеченських сепаратистів Аслана Масхадова, убитого в 2005 році.

Зокрема, польська журналіст та юрист Кристина Курчаб-Редліх заявляла про відсутність юридичних підстав для міжнародного розшуку Ахмеда Закаєва.

Повний текст інтерв’ю читайте у №9 «Українського тижня».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.