НОВИНИ

Французький екс-посол у Києві: Побоювання України щодо результатів майбутніх виборів у Франції перебільшені

Водночас Жак Фор зазначив, що його такі занепокоєння не дивують.

Побоювання, що виникли в Україні через близькі президентські вибори у Франції, зокрема через те, що кандидат від партії «Республіканці» відвертий москвофіл Франсуа Фійон має високі шанси очолити державу, є перебільшеними. Таку думку в інтерв’ю Тижню висловив колишній французький посол у Києві Жак Фор.

«Думаю, побоювання таки перебільшені, хоча мене вони не дивують. Будьмо реалістами. Президентські вибори у Франції заплановані на травень 2017 року. Кандидати, в переліку яких є і Франсуа Фійон, мають іще п’ять місяців, щоб обґрунтувати свої програми, надати французьким виборцям свою аргументацію з усіх гострих питань, зокрема й міжнародної політики, відносин із Росією, майбутнього Європейського Союзу... Послухаймо, що вони всі казатимуть, але не судімо за ймовірні наміри, а ще звернімо увагу на політичний шлях пана Фійона. Він належить до когорти ґоллістів, котрі відомі як непримиренні захисники незалежної французької позиції. Побачимо, що з цього всього вийде», — сказав він.

Також Фор зазначив, що політика Франції та її європейських партнерів стосовно анексії Криму, збройної агресії проти України, себто конфлікту, створеного Росією, полягає в тому, що «ми на боці жертви, а не нападника. І жертва — це саме Україна, а не її супротивник».

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.