НОВИНИ

В Оксфордському словнику англійської мови з'явилися слова brexit і glam-ma

Крім того, в словник включено утворене за тією самою моделлю слово "грексіт".

Слово brexit, що означає вихід Великої Британії із Євросоюзу, з'явилося в Оксфордському словнику англійської мови.

Лексикографи відзначають, що після своєї появи слово поширювалося з неймовірною швидкістю.

Словникові визначення "брексіта" – "[передбачуваний] вихід Великої Британії з Європейського союзу і політичні процеси, які асоціюються з ним. Іноді вживається для позначення референдуму, проведеного у Великій Британії 23 червня 2016 року, на якому більшість тих, хто голосував, вибрали вихід з ЄС".

Крім того, в словник включено утворене за тією самою моделлю слово "грексіт", що означає потенційний вихід Греції з єврозони.

Серед інших слів, включених в словник за останній час, glam-ma, що позначає "гламурну" літню жінку, і verklempt – запозичене з ідиш слово, яке означає переповненість емоціями.

Нагадаємо, під час референдуму 51,9% британців проголосували за вихід Великої Британії з ЄС (Brexit), що спровокувало підвищену волатильність на світових фінансових ринках.

Того ж дня прем'єр-міністр Великої Британії Девід Кемерон оголосив про свою майбутню відставку в зв'язку з результатами референдуму. 13 липня Тереза Мей офіційно стала прем'єр-міністром Великої Британії.

Високий суд Лондона постановив, що уряд Великої Британії не може самостійно запустити процес виходу країни з Євросоюзу. Для цього кабінету міністрів буде потрібно схвалення парламенту.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.