НОВИНИ

Закаєв: поки Путін при владі, терор спецслужб у Чечні триватиме

Росія встановила у Чечні окупаційний режим, і поки прем’єр РФ Володимир Путін перебуває при владі, говорити про будь-яку незалежність Чечні – зайве. Про це заявив чеченський військовий і політичний діяч Ахмед Закаєв в екслюзивному інтерв’ю «Українському тижню».

Колишній міністр закордонних справ Чеченської республіки заявив, що Чечня окупована російськими військами, і в ній встановлено окупаційний режим. Закаєв розповів, що усі вияви політичного, суспільного життя задавлено репресіями й прямим терором спецслужб.

«Тому звідти дуже рідко доходить правдива інформація про події», - наголосив він.

За словами Закаєва, доки влада Росії перебуває в руках Путіна та його ставлеників, про будь-яку незалежність Чечні говорити зайве.

«Я певен, що нинішній чекістський режим піде на будь-які нові жертви й нові воєнні злочини, щоб її не допустити. Адже це стало б для кремлівської влади політичним самогубством», - заявив Закаєв.

«Тому я пов’язую питання чеченської незалежності з питанням реальної демократизації Росії. І процеси, що сьогодні в ній відбуваються, вселяють у цьому сенсі певний оптимізм», - зазначив він.

Закаєв у 2001 році був оголошений Генеральною прокуратурою РФ у всеросійський та міжнародний розшук за звинуваченням у тероризмі, організації вбивств мирного населення і співробітників правоохоронних органів.

У 2003 році він отримав політичний притулок у Великій Британії. Закаєв активно відстоює ідею незалежності Чечні. Варто відзначити, що він засуджує терористичні дії і вважає, що за ними стоїть російська влада.

Нагадаємо, у Росії останнім часом значно збільшилася кількість терористичних атак. Лише внаслідок вибуху смертника у московському аеропорту «Домодєдово» загинуло 37 осіб.

Повний текст інтерв’ю читайте у №9 «Українського тижня».