НОВИНИ

За кібератаками на урядові сайти України стоять злочинці з РФ – Турчинов

За словами секретаря РНБО, атаки здійснюються з використанням комп’ютерних мереж, розташованих у різних країнах.

Секретар Ради національної безпеки та оборони Олександр Турчинов заявив, що за потужними кібератаками, які відбувались останнім часом, стоять кіберзлочинці з РФ. Про це повідомила прес-служба РНБО.

«Ці атаки були заздалегідь сплановані і скоординовані з єдиного центру, розміщеного у РФ», - сказав Турчинов.

За його словами, атаки здійснюються з використанням комп’ютерних мереж, розташованих у різних країнах.

«Одне з головних завдань кібер-злочинців полягало у дестабілізації фінансово-банківського сектору України напередодні Нового року, що мало призвести до зриву кампанії з соціальних виплат, ускладнити функціонування провідних державних установ і блокувати бюджетний процес», - повідомив він.

Турчинов повідомив, що інформаційні ресурси, які були підключені до державної системи кіберзахисту, не постраждали.

За словами Секретаря РНБО, питання зміцнення кіберзахисту державних інформаційних ресурсів в умовах агресивних проявів гібридної війни з боку РФ буде розглянуте на засіданні Національного координаційного центру кібер-безпеки за участі керівництва Уряду України, яке відбудеться сьогодні у Ситуаційному центрі РНБО України.

 «За результатами обговорення буде прийнято деталізований план заходів з підвищення рівня кіберзахисту», - підсумував Турчинов.

Нагадаємо, минулого тижня невідомі зламали сайти Державної казначейської служби, Міністерства фінансів та Пенсійного фонду України. Згодом від кібератаки постраждав сайт Міністерства оборони.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.