НОВИНИ

Евакуацію цивільних та опозиції із Алеппо відклали

Бойові дії призупинені.

Евакуація цивільних та сирійської опозиції зі східного Алеппо, де напередодні припинилися бої, відкладена на невизначений термін. Про це повідомляє Al Jazeera.

Напередодні між повстанцями та сирійським урядом було досягнуто угоди про евакуацію цивільного населення зі східного Алеппо.

Очікувалося, що цивільні та опозиція покинуть територію міста в середу, 14 грудня, та після цього сирійські урядові військові оголосять про повний контроль над містом.

Проте, за даними Сирійського центру з моніторингу за дотриманням прав людини, станом на 5.00 ранку ні опозиція, ні цивільні не покинули східну частину.

Раніше повідомлялось, США та Росія у неділю, 11 грудня, передали повстанцям пропозиції щодо виходу останніх у Алеппо.

Нагадаємо, 9 грудня Генеральна асамблея ООН прийняла резолюцію по Сирії, в якій вимагає негайного припинення військових дій і зняття облоги з Алеппо.

Нагадаємо, 8 грудня глава міністерства закордонних справ РФ Сєргєй Лавров повідомив, що сирійська армія припинила бойові дії у східному Алеппо. Цього ж дня Лавров повідомив, що США і РФ досягли домовленості про зустріч військових експертів і дипломатів 10 грудня в Женеві для завершення роботи над документом, який передбачає виведення сирійських повстанців зі східного Алеппо.

Однак згодом стало відомо, що бої в Алеппо тривають попри заяви Росії про припинення вогню.

За словами голови міської ради східної частини сирійського міста Алеппо Бріти Хаджи Хассана, протягом останніх 26 днів, під час яких сирійська армія та її союзники здійснюють активний наступ на контрольовану повстанцями східну частину міста, загинуло більше 800 осіб. Ще близько 3,5 тисячі осіб протягом цього періоду часу отримали поранення.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.