НОВИНИ

Україна пропонує Польщі збільшити зону малого прикордонного руху

Міністерство закордонних справ України пропонує Польщі збільшити зону дії малого прикордонного руху з 30 до 50 км. Про це заявив посол з особливих доручень МЗС України Михайло Бородич під час засідання міжурядової координаційної українсько-польської ради.

Посол аргументував таку пропозицію тим, що в зоні 50 кілометрів по обидва боки кордону зафіксована найбільша економічна активність і обмін між громадянами України та Польщі, тому логічним кроком було б збільшення зони дії малого прикордонного руху до 50 км.

Нагадаємо, Україна підписала угоду про малий прикордонний рух з Польщею 28 березня 2008 року. Ця угода включала до прикордонної зони понад 1,5 тис населених пунктів України. За оцінками МЗС Польщі, в цій зоні проживають близько 1,5 млн українців, які отримали право відвідувати Польщу без віз - за спеціальними дозволами на 2 роки.

Однак Єврокомісія висловила свої зауваження до угоди про малий прикордонний рух між Україною та Польщею.Вона вимагала зменшити ширину прикордонної зони з 50 до 30 км і скасувати обов'язкове медичне страхування, передбачене цією угодою.

І вже в грудні 2008 року Україна і Польща підписали протокол до угоди про малий прикордонний рух про зменшення прикордонної смуги з 50 до 30 кілометрів.

Договір про малий прикордонний рух між Україною та Польщею вступив в дію 1 липня 2009 року.

Нагадаємо, з 1 березня вартість польської візи коштує 20 євро, замість 35. Однак здешевлення стосується тільки польських національних віз, які діють в межах однієї держави.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.