НОВИНИ

Путін заявив, що санкції є перешкодою для переговорів з Японією щодо Курил

Він хоче запропонувати Сіндзо Абе спільну економічну діяльність на спірних островах.

Президент Росії Владімір Путін заявив, що західні санкції, введені після анексії Криму, є перешкодою для переговорів щодо мирного договору з Японією. Про це він розповів у інтерв'ю газеті Yomiuri.

В інтерв'ю, яке відбулося напередодні зустрічі Путіна з прем'єр-міністром Японії Сіндзо Абе, російський лідер розповів, що хоче обговорити з ним спільну економічну діяльність на спірних Курильських островах.

У той же час Путін зазначив, що подібна діяльність повинна здійснюватися під російським суверенітет.

Раніше міністр торгівлі, економіки і промисловості Японії Хіросіге Секо виключив можливість співпраці з Росією, що суперечить санкціям.

На цьому тижні (15-16 грудня) президент Росії Володимир Путін прилетить з офіційним візитом до Японії. Очікується, що він відвідає Токіо і префектуру Ямагуті, батьківщину предків Сіндзо Абе.

Японія претендує на чотири південні острови Курильської гряди – Ітуруп, Кунашир, Шикотан і Хабомаї, посилаючись на Трактат про торгівлю і кордони 1855 року.

Позиція Москви полягає в тому, що південні Курили увійшли до складу СРСР за підсумками Другої світової війни.

Японія відкидала можливість спільного з Росією управління Курилами, проте нещодавно Сіндзо Абе заявив про готовність покласти край територіальній суперечці.

Він назвав ненормальною ситуацію, що протягом 70 років Москва і Токіо не можуть укласти мирний договір.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.