НОВИНИ

Савченко підтвердила СБУ інформацію про зустріч із ватажками терористів у Мінську

Депутатка не заперечувала факт зустрічі із Захарченком та Плотницьким.

Народний депутат Надія підтвердила слідчим Служби безпеки України, що відвідувала Мінськ, де спілкувалася з лідерами "ДНР" та "ЛНР" Олександром Захарченком та Ігорем Плотницьким.

"Вона підтвердила факт поїздки до Мінська і зустрічі з лідерами терористичних організацій "ЛНР" і "ДНР", - сказав керівник апарату СБУ Олександр Ткачук.

Ткачук звернув увагу, що факт спілкування з юридичної точки зору не є кримінальним злочином.

"Єдиний момент, що вона дійсно швидше за все порушила, це режим секретності. У нас (в Україні – ред.) у всіх народних депутатів оформлений чинний допуск до державної таємниці. Вона зобов'язана інформувати режимно-секретний орган своєї установи, де вона працює, - а в даному випадку це апарат Верховної Ради, - про намір виїхати за кордон", - сказав керівник апарату СБУ.

"Природно, що якби вона поінформувала завчасно про намір виїхати в Білорусь з метою участі в такій розмові, то така інформація напевно б могла зацікавити і нашу Службу, і ми напевно заздалегідь з нею поспілкувалися", - додав Ткачук.

При цьому він звернув увагу на те, що Савченко "не є уповноваженою особою, представником від української сторони для обговорення будь-яких питань, пов'язаних із звільненням заручників".

Відповідаючи на питання про те, як така зустріч українського парламентарія з представниками фейкових республік може вплинути на хід переговорного процесу, керівник апарату СБУ сказав:

"Ми побоюємося, що такі переговори, коли позиція так званого переговірника, який сам себе уповноважив, можуть нашкодити тим домовленостям, які вже досягнуті з представниками тієї сторони. Чому? Тому що вона не могла знати про деталі тих домовленостей, які досягнуті, і якщо вона щось обіцяла там, то яким чином будуть виконуватися ці обіцянки. Якщо вона від них щось вимагала, то на підставі чого?.. ", - підсумував Ткачук.

Нагадаємо, раніше ЗМІ повідомили, що Савченко в Мінську таємно зустрілася з ватажками "ДНР" і "ЛНР".

У СБУ заявили, що не були попереджені Надією Савченко про її поїздку до Мінська.

Зазначимо, це вже не перша зустріч Савченко із бойовиками. У жовтні у виступі в сесійній залі ПАРЄ вона заявила, що нещодавно відвідала окуповані території та спілкувалася з бойовиками. 

Голова Донецької ВЦА Павло Жебрівський повідомив, що Савченко офіційно не перетинала пункти пропуску на окуповані території Донбасу, перетнути їй лінію розмежування могли допомогти бойовики. За його словами, за нелегальне проникнення на окуповану територію і спілкування з бойовиками Надії Савченко не загрожує кримінальна відповідальність, тільки політична.

Після цього СБУ допитала Савченко як свідка у справі про посягання на територіальну цілісність України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.