НОВИНИ

У Єврокомісії прокоментували хід переговорів щодо газу

За словами Шефчовича, тристоронній формат переговорів довів свою користь.

Усі учасники тристоронніх переговорів ЄС-РФ-Україна в Брюсселі схвалили можливість проведення консультацій щодо поставок газу в Україну і газопостачання Європейського союзу на майбутню зиму. Про це йдеться в комюніке Європейської комісії.

У документі зазначається "повна прихильність тісній взаємодії, щоб забезпечити газопостачання з Росії в Україну і транзит газу в ЄС".

"У зв'язку з цим, вирішено, що обговорення триватиме на всіх рівнях", - йдеться в повідомленні Європейської комісії.

"Тристоронній формат укотре довів сьогодні свою користь. За посередництва Комісії було досягнуто суттєвого прогресу в питанні купівлі-продажу газу, але як і раніше має відбутися ще деяка робота. Сторони були близькі до укладення угоди сьогодні, і тепер потрібно обговорити її формат", - заявив заступник голови Єврокомісії Марош Шефчович.

Він висловив упевненість, що це обговорення продовжиться.

У Брюсселі підкреслюють, що Єврокомісія готова, якщо це необхідно, сприяти подальшій дискусії в тристоронньому форматі.

У комюніке повідомляється, що переговори проходили під головуванням Шефчовича за участю міністра енергетики РФ Алєксандра Новака і його українського колеги Ігоря Насалика, а також представників "Нафтогазу" і "Газпрому".

Нагадаємо, раніше стало відомо, що на тристоронніх переговорах за участю Єврокомісії не вдалося досягти домовленостей про укладання додаткової угоди до контракту між "Нафтогазом України" і "Газпромом".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.