НОВИНИ

Швейцарія ще на рік заморозила активи Януковича

Окрім активів екс-президента, також лишатимуться замороженими кошти колишніх президентів Єгипту та Тунісу.

У Швейцарії вирішили ще на один рік продовжити замороження активів колишнього президента Віктора Януковича. Відповідне рішення прийняв уряд країни 9 грудня.  

Окрім активів Януковича, також лишатимуться замороженими кошти колишніх президентів Єгипту та Тунісу - Хосні Мубарака та Зіна аль-Абідіна бен Алі, які були заморожені в Швейцарії ще на початку 2011 року.

Читайте також: Швейцарія ввела санкції проти "кримських депутатів" Держдуми РФ

Згідно з повідомленням швейцарського уряду, на рахунках, пов'язаних з екс-президентом Януковичем, залишаються заблокованими 69,3 мільйона доларів, на рахунках бен Алі - 59,4 мільйона, а на рахунках Мубарака - 564,5 мільйона.

Раніше передабчалося, що термін замороження активів трьох екс-президентів спливе у січні 2017 року. Уряд Швейцарії заявив, що продовження блокування цих рахунків сприятиме "відчутному прогресу" у розслідуваннях. Крім того, у Швейцарії сподіваються на більшу визначеність у питанні, чи підлягатимуть ці активи поверненню.

Нагадаємо, після того, як Віктор Янукович утік із країни, Швейцарія заморозила рахунки колишнього президента і його оточення, зокрема його сина Олександра.

Загалом за 25 років Швейцарія повернула $1,8 млрд незаконно виведених коштів, що зберігалися на рахунках керівників диктаторських режимів.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.