НОВИНИ

ЮНЕСКО і досі не відреагувало на вивезення Росією цінностей з Криму - Мінкульт

Тому українська сторона вже розробляє механізм їх повернення.

ЮНЕСКО і досі не висловило офіційну позицію щодо факту вивезення Росією культурних цінностей з території окупованого Криму, розповіла заступник міністра культури Тамара Мазур.

З її слів, українська сторона вже розробляє механізм повернення цих цінностей.

"Сам факт переміщення, навіть тимчасове переміщення культурних цінностей з території Криму, є порушенням міжнародного законодавства і конвенцій, які в тому числі ратифіковані Росією. На сьогоднішній день офіційну позицію ЮНЕСКО з цього приводу немає", - повідомила Мазур.

Разом з тим, вона зазначила, що ЮНЕСКО визнає Крим українською територією і закликає Росію дотримуватися норм міжнародного права.

"Процес повернення дуже складний, але він нами зараз розробляється. Колекції, які залишилися на території Криму, були настільки великими, що сьогодні офіційного механізму їх перевезення на територію України немає", - підкреслила вона.

Мазур зазначила, що на всі звернення української сторони відповідь Росії звучить про те, що "це історично їх територія і культурні цінності належать конкретній території".

Нагадаємо, у липні з Феодосійської галереї в Третьяковську галерею Москви вивезли майже 40 картин знаменитого мариніста Івана Айвазовського. 

Як повідомлялося, 16 квітня 2015 року ЮНЕСКО ухвалила резолюцію про продовження моніторингу ситуації в Криму.

Також нагадаємо, що у жовтні 2014 року ЮНЕСКО підтвердила приналежність Автономної Республіки Крим Україні.