НОВИНИ

Рада відхилила законопроект про спецконфіскацію

Парламенту забракло голосів для прийняття законопроекту.

Верховна Рада під час вечірнього засідання 8 грудня не змогла прийняти за основу законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, що стосуються забезпечення справляння в дохід держави необґрунтованих активів" (№5142). 

У залі парламенту не вистачило голосів для прийняття законопроекту в першому читанні, також депутати не підтримали повернення проекту в комітет для доопрацювання. Таким чином, законопроект вважається відхиленим.

Нагадаємо, законопроект про спецконфіскацію був зареєстрований у парламенті 20 вересня. Згідно з пояснювальною запискою до документа, метою його прийняття є запровадження інституту стягнення в дохід держави необґрунтованих активів до закінчення кримінального провадження, під час якого й були виявлені такі активи, правомірність походження яких не доведена, в той час як підозрюваний у кримінальному провадженні корупційних злочинів фактично може ними користуватись та розпоряджатись.

Як повідомляв прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, у проекті державного бюджету на 2017 рік закладені 10,5 млрд грн, які планується отримати від спецконфіскації коштів колишніх високопосадовців при загальній їх сумі 40 млрд грн.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.