НОВИНИ

Єврокомісія почала розслідування проти семи країн ЄС через скандал з Volkswagen

Це перший крок в процедурі, що застосовується до країн, які порушують законодавство.

Єврокомісія почала розслідування проти семи країн ЄС за пасивність під час розслідування скандалу навколо Volkswagen.

Як зазначається у пояснювальній записці, тільки національні регулятори можуть дозволити продаж тієї чи іншої моделі авто в своїй країні, і тільки вони можуть покарати автовиробника за порушення тих чи інших стандартів.

Проте влада Німеччини, Люксембурга, Великої Британії, Іспанії, Чехії, Греції та Литви цього не зробила. Єврокомісію особливо обурив той факт, що три останні країни навіть не розглядали можливість накладення штрафу.

Повідомлення Єврокомісії - перший крок в процедурі, що застосовується до країн, які порушують законодавство ЄС. У країн, проти яких були висунуті звинувачення, є два місяці на те, щоб на них відреагувати.

Якщо реакції не буде, Єврокомісія може ініціювати розгляд справи у Європейському суді.

У 2015 році Volkswagen опинився у центрі скандалу після виявлення на автомобілях з дизельними двигунами програмного забезпечення, яке дозволяє обійти жорсткі екологічні норми США. 

За даними самої компанії, підробка результатів тестування торкнулася 11 млн машин з дизельними двигунами по всьому світу. На подолання наслідків концерн виділив суму в розмірі €6,5 млрд.

У зв'язку зі скандалом глава Volkswagen пішов у відставку. Прокуратура Німеччини почала проти нього кримінальне розслідування.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.