НОВИНИ

Януковичу оголосили про підозру у справі Новинського - нардеп

За словами депутата, що регламентний комітет сьогодні повторно розгляне подання ГПУ на Новинського.

Генеральна прокуратура України у справі народного депутата, члена фракції Опозиційний блок Вадима Новинського оголосила про підозру ще трьом фігурантам - Віктору Януковичу, Віталію Захарченку та Валерію Коряку. Про це повідомив народний депутат, заступник голови комітету Верховної Ради з питань регламенту Володимир Арешонков.

"Я ставив питання, чи оголошено підозру крім Новинського трьом фігурантам, тобто замовнику та безпосереднім виконавцям. Ці прізвища відомі: Янукович, Захарченко й Коряк. Мені дали підтвердження, і я побачив, що дійсно така підозра оголошена. Справу може бути розглянуто колективно", - зазначив Арешонков.

При цьому депутат додав, що регламентний комітет сьогодні повторно розгляне подання ГПУ на Новинського.

"Я переконаний, що Регламентний комітет у 14:15 на своєму засіданні прийме рішення", - сказав він.

Нагадаємо, 16 листопада регламентний комітет Верховної Ради відклав рішення щодо подання генпрокурора про згоду на притягнення до кримінальної відповідальності Новинського. Члени комітету пояснили це рішення тим, що Генпрокуратура і сам генпрокурор Юрій Луценко, який брав участь у засіданні, не відповіли на всі запитання депутатів. Комітет звернувся до Генпрокуратури з проханням надати додаткові матеріали.

Після цього Луценко наголосив, що ГПУ не має права розкривати таємницю досудового слідства, а члени комітету «бояться говорити «так», бояться говорити «ні» і роблять так, щоб зіпхнути цю проблему на мене, підштовхуючи мене або порушити Кримінальний процесуальний кодекс, або не надати відповіді».

До Верховної Ради подання про притягнення до кримінальної відповідальності Новинського надійшло 4 листопада.

Від травня 2014 року Генпрокуратура проводить розслідування за фактом перевищення влади і службових повноважень високопосадовцями, зокрема Вадимом Новинським, при незаконному позбавленні волі особистого помічника нині покійного предстоятеля УПЦ (Московського патріархату) Володимира Сабодана – Олександра Драбинка. Новинський підозрюється у співучасті. Депутат справу проти себе називає сфабрикованою.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.