НОВИНИ

Путін затвердив нову доктрину інформбезпеки РФ

Попередня доктрина була прийнята у 2000 році.

Президент Росії Владімір Путін підписав нову доктрину інформаційної безпеки країни. Указ Путіна опублікований на офіційному порталі правової інформації.

Попередня доктрина інформаційної безпеки від вересня 2000 року, визнана такою, що втратила силу. Нова доктрина говорить, зокрема, про протистояння "інформаційно-психологічному впливу" з-за кордону.

У документі одночасно йдеться про необхідність розширення застосування інформаційних технологій і про те, що низка зарубіжних країн застосовує ці технології у військових цілях.

Згідно з цією доктриною, організації, "що здійснюють технічну розвідку щодо російських державних органів, наукових організацій і підприємств оборонно-промислового комплексу", посилили свою роботу.

У документі  також наголошується, що спецслужби окремих держав надають "інформаційно-психологічний вплив", спрямований на дестабілізацію політичної і соціальної ситуації в різних країнах світу, і що останнім часом "наростає інформаційний вплив на населення РФ, в першу чергу на молодь з метою розмивання традиційних російських духовно-моральних цінностей ".

При цьому серед національних інтересів Росії в доктрині йдеться про право і свободу росіян на отримання і використання інформації, а також про недоторканність приватного життя при використанні технологій.

Доктрина інформаційної безпеки Росії вступила в силу з 6 грудня, доктрина, яка була затверджена у вересні 2000 року, втратила свою силу.

Геополітична залежність

У підписаному Путіним документі йдеться і про недостатній рівень розвитку інформаційних технологій в Росії. Країна залишається залежною від зарубіжних інформаційних технологій, що, відповідно до доктрини, призводить до залежності соціально-економічного розвитку Росії від геополітичних інтересів інших країн.

У доктрині критикується недостатня ефективність російських досліджень і впровадження вітчизняних розробок і наголошується на необхідності розвитку російських технологій.
При цьому бюджет на найближчі три роки передбачає скорочення витрат держави на розвиток технологій і фінансування наукової діяльності.

"Нейтралізація інформаційного впливу"

Серед національних інтересів в доктрині вказується "доведення достовірної інформації про Росію", причому як для населення всередині країни, так і за кордоном.

"Відзначається тенденція до збільшення в зарубіжних засобах масової інформації обсягу матеріалів, що містять упереджену оцінку державної політики Російської Федерації", - йдеться в доктрині і відзначається, що російські ЗМІ за кордоном піддаються "відвертій дискримінації, російським журналістам створюються перешкоди для здійснення їхньої професійної діяльності".

Нова доктрина інформаційної безпеки говорить про "нейтралізацію інформаційного впливу, спрямованого на розмивання традиційних російських духовно-моральних цінностей".

Про необхідність нового комплексу заходів в сфері інформаційної безпеки Путін заявив ще в 2014 році. Саме тоді відносини Росії і Заходу почали загострюватися на тлі української кризи та анексії Криму.

Як повідомлялося, Європарламент ухвалив резолюцію щодо протидії російським ЗМІ. Резолюція має назву «Стратегічні комунікації ЄС як протидія пропаганді третіх сторін». У документі говориться, що пропаганда є частиною «гібридної війни» і націлена на те, щоб «спотворити правду, посіяти сумніви і ворожнечу між країнами союзу». Зокрема, стверджується, що Росія надає фінансову підтримку опозиційним партіями і організаціям в країнах-членах ЄС, а також «використовує фактор двосторонніх міждержавних відносин для роз'єднання членів спільноти».

Основні інформаційні загрози Євросоюзу - це агентство Sputnik, телеканал RT, фонд «Русский мир» і підвідомче російському МЗС федеральне агентство «Россотруднічество», йдеться в документі.

При цьому Путін назвав резолюцію Європарламенту свідченням політичної деградації уявлень про демократію і привітав російські ЗМІ з результативною роботою. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.