НОВИНИ

В Угорщині провели флешмоб, щоб нагадати про Будапештський меморандум

Учасники акції закликали Росію припинити воєнну агресію проти України.

У понеділок, 5 грудня, на площі Лайоша Кошшута перед Державними Зборами Угорщини було проведено флешмоб-акцію «Remember Budapest memorandum – stop Russian aggression». Про це повідомляє сайт Міністерства закордонних справ України.

Згідно з повідомленням, у акції взяли участь працівники посольства, активісти української громади та українські волонтери, які наразі перебувають в Угорщині, і завдяки яким протягом усього літа за фінансового забезпечення угорського уряду організовувався відпочинок на угорському озері Веленце українських дітей з сімей учасників АТО. 

Читайте також: Меморандум джентльмена

Акція була проведена до 22-ї річниці підписання Будапештського меморандуму. 

«Учасники акції закликали Росію, яка згідно з положеннями Будапештського меморандуму мала б виступати гарантом суверенітету та цілісності України, припинити воєнну агресію проти нашої держави. Особливого символізму зазначеній акції додав той факт, що саме сьогодні відзначається Міжнародний день волонтера», - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, у квітні 2014 року в МЗС РФ заявили, що Росія не порушувала Будапештський меморандум, а "втрата Україною територіальної цілісності стала результатом складних внутрішніх процесів, до яких Росія та її зобов'язання щодо Будапештський меморандум відношення не мають".

Крім того, МЗС РФ переконувало, що США і ЄС порушили Будапештський меморандум, не захистивши екс-президента Віктора Януковича.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.