НОВИНИ

Голова ВПС США назвала Росію головною загрозою для Вашингтона

За її словами, Росія може становити головну загрозу, в тому числі, через ядерний аспект.

Глава Військово-повітряних сил США Дебора Джеймс назвала Росію загрозою номер один для США. Про це вона сказала в інтерв'ю Reuters.

«Росія є загрозою номер один для Сполучених Штатів. Ми стикаємося з цілою низкою загроз, але Росія може становити головну, в тому числі, через ядерний аспект», - сказала вона.

На думку генерала корпусу морської піхоти Джозефа Данфорда, мета Росії пов'язана з протистоянням НАТО, спробою підірвати довіру до альянсу і обмежити вплив Збройних сил США в світі.

Про загрозу США з боку Росії також сказав представник Пентагону Франк Кендалл. За його словами, раніше Вашингтон зосереджувався на погрозах від Азіатсько-Тихоокеанського регіону і на Близькому Сході, однак зараз перемикає увагу на Росію.

Заяви прозвучали на форумі з питань національної оборони в Каліфорнії.

Reuters зазначає, що після інавгурації обраного президента США Дональда Трампа в проект оборонного бюджету Пентагону можуть внести коригування. Додаткові гроші можуть виділити на системи кібербезпеки, ПРО і інші.

У листопаді глава британської контррозвідки MI5 Ендрю Паркер сказав про зростаючу загрозу з боку Росії для стабільності Великої Британії. За його словами, це пов'язано з тим, що влада країни намагається просувати зовнішню політику «агресивнішими способами, включаючи пропаганду, шпигунство і кібератаки». Генсек НАТО Йенс Столтенберг заявив, що в Альянсі серйозно ставляться до проблеми протистояння "гібридної" війні у виконанні Росії. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.