НОВИНИ

Україна направила до Кот-д’Івуару додаткову групу авіаційної підтримки

Для надання авіаційної підтримки операції ООН в Республіки Кот-д’Івуар 1 березня були передислоковані українські миротворці. Про це Тижню повідомили у прес-службі Міноборони.

Так, в Кот-д’Івуар відправилися додаткової групи авіаційної підтримки у складі двох вертольотів Мі-24 та 30 військовослужбовців зі складу 56 окремого вертолітного загону ЗС України сил Місії ООН у Ліберії.

«Завдання, поставлені перед додатковою вертолітною групою, полягають у здійсненні патрулювання та спостереження державного кордону, прикриття важливих державних об’єктів, авіаційній підтримці наземних підрозділів Місії ООН», – розповів командир 56 окремого вертолітного загону полковник Петро Пліс.

«Також на нас покладені завдання щодо супроводження військ, вантажів та колон Операції Місії ООН у Кот-д’Івуарі», - додав він.

Перед відправкою українські миротворці пройшли інструктаж та тренування. Їх також ознайомили з воєнно-політичною ситуацією у Республіці Кот-д’Івуарта перевірили справність та готовність засобів особистого захистую

Загалом до складу української вертолітної групи сил Місії ООН у Кот-д’Івуарі зі складу 56 окремого вертолітного загону ЗС України сил Місії ООН у Ліберії входять два вертольоти Мі-8, два вертольоти Мі-24 та 53 військовослужбовця.

Нагадаємо, 4 лютого Верховна Рада України ухвалила Закон «Про схвалення рішення Президента України щодо направлення миротворчого контингенту для участі України в наданні підтримки Операції ООН у Кот-д’Івуарі».

За ухвалення даного рішення проголосували 254 народних депутатів з 419, зареєстрованих в сесійній залі.

Згідно із законом, для участі України в наданні підтримки Операції ООН у Кот-д’Івуарі направлятиметься миротворчий контингент загальною чисельністю до 60 осіб з числа миротворчого контингенту України, який діє у складі Місії ООН у Ліберії, у строки, визначені Радою Безпеки ООН, на період до трьох місяців.