НОВИНИ

Опитування показало ставлення українців до Мінських домовленостей та статусу Донбасу

Відносна більшість респондентів вважають, що питання про статус тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей необхідно виносити на всеукраїнський референдум.

Лише кожен 11-й громадянин України (9,2%) позитивно оцінюють результати Мінських домовленостей щодо ситуації на Донбасі. Про це свідчать результати загальнонаціонального опитування, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова.

Зазначається, що близько третини опитаних (30,2%) оцінюють результати Мінських домовленостей негативно і ще близько третини (32,6%) – нейтрально. 16,0% респондентів відповіли, що нічого не знають про ці домовленості, а 12,1% опитаних вагалися з відповіддю.

Водночас відносна більшість респондентів (42,3%) вважають, що питання про статус тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей необхідно виносити на всеукраїнський референдум. Не підтримують таку ідею 33,2% опитаних, а решта (24,4%) не визначилися.

Читайте також: Опитування показало ставлення українців до повної ізоляції окупованих територій на Донбасі

Якби відбувався референдум про статус тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, то половина населення (49,6%) взяла б у ньому участь, чверть населення (25,5%) – не взяла б, а ще чверть опитаних (24,4%) не визначилися.

«Респондентам ставилося питання, як би вони проголосували, якби відбувався референдум про статус тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей і треба було обрати один з двох варіантів дій української влади щодо тимчасово окупованих територій: надання цим територіям особливого статусу чи офіційне визнання окупації цих територій та їх ізоляція. Абсолютна більшість тих, хто взяв би участь у референдумі (53,6%) підтримали б офіційне визнання окупації цих територій та їхню ізоляцію до встановлення офіційного контролю над цими територіями з боку України. 29,6% тих, хто взяв би участь у референдумі підтримали б надання цим територіям особливого статусу, амністію для учасників сепаратистських рухів, які не скоїли тяжких злочинів, та проведення виборів до встановлення офіційного контролю над цими територіями з боку України. Решта (16,8%) не визначилися з відповіддю», – сказано в тексті.

Нагадаємо, згідно з даними опитування, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова з 9 по 14 вересня 2016 року, 50% українців не підтримували надання Донбасу особливого статусу, тоді як "за" таку ідею виступили 22,7% опитаних.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.