НОВИНИ

Нацрада призначила перевірки ще двох радіостанцій через недостатній обсяг українських пісень

Ідеться про «Армянське радіо-Україна» та «Радіо сто шість і шість».

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення призначила перевірки «Радіо сто шість і шість» й «Армянському радіо-Україна» через недостатній обсяг українських пісень. Про це повідомляється на сайті Нацради.

Як зазначається, 14 листопада в ефірі ТРК «Сімон» частка пісень українською мовою становила 14,2% загального обсягу пісень; 23% обсягу пісень у проміжку часу із 07.00 до 14.00 і 22,1% обсягу пісень у проміжку часу із 15.00 до 22.00.

«Армянське радіо-Україна» 16 листопада транслювало 22,1% пісень українською мовою. У проміжку часу із 07.00 до 14.00 частка таких пісень становила 24,4%, а у проміжку часу із 15.00 до 22.00 - 14,0%.

Відповідно до законодавства, частка має становити 25%.

Раніше Нацрада вже призначала перевірки чотирьох радіостанцій.

Нагадаємо, 8 листопада набув чинності закон про квоти для українських пісень в радіоефірі. Згідно із законом, мовлення кожної телерадіоорганізації має складатися з національного аудіовізуального продукту не менш ніж на 50%. Також телерадіоорганізації при здійсненні радіомовлення повинні забезпечувати частку пісень державною мовою не менше 35% від загального обсягу пісень поширених протягом доби. При цьому телерадіоорганізації, в чиєму ефірі музичні твори на мовах Європейського Союзу становлять не менш ніж 60%, мають трохи меншу квоту - а саме 25% україномовних пісень. За невиконання цих вимог телерадіоорганізаціям загрожує штраф у розмірі 5% від загальної суми ліцензійного збору.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.