НОВИНИ

В Україні оприлюднили список із 500 заборонених російських фільмів і серіалів

Перелік буде розширюватися.

Національний рада з питань телебачення і радіомовлення оприлюднила повний список російських художніх фільмів і серіалів, щодо яких в Україні діють обмеження. Про це повідомляє прес-служба Нацради.

«За результатами постійних моніторингів телеканалів Національна рада щотижня звертається до Державного агентства України з питань кіно стосовно дотримання телекомпаніями вимог Законів України «Про кінематографію» і «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» для вжиття відповідних заходів. Телесеріали і художні фільми, в яких регулятор вбачає ознаки порушень законодавчих норм, передаються для розгляду Експертній комісії з питань розповсюдження і демонстрування фільмів. Провівши експертизу і здійснивши аналіз аудіовізуальних творів, члени комісії роблять висновок про їх відповідність нормам чинного законодавства, на підставі якого Держкіно може відмовити у державній реєстрації фільмів та видачі державного посвідчення на право розповсюдження і демонстрування фільмів або його скасувати», – йдеться у тексті.

Читайте також: Українські телеканали збільшили кількість показів заборонених російських фільмів – інфографіка

Зазначається, що упродовж 2014-2016 рр. Держкіно відмовило у державній реєстрації та скасувало прокатні посвідчення на трансляцію понад 500 фільмам і серіалам.

Повний перелік цих аудіовізуальних творів, сформований на основі отриманих відомостей від Держкіно, дивіться за посиланням.

«Оскільки така робота в рамках захисту інформаційного простору триває, цей перелік буде доповнюватися. У разі виникнення запитань детальнішу інформацію можна отримати в Державному агентстві України з питань кіно», – сказано в тексті.

Нагадаємо, 22 квітня в Україні набули чинності зміни до закону "Про кінематографію", згідно з якими забороняється демонстрація російських фільмів, не лише відзнятих після 1 січня 2014 року, але й показаних після цієї дати.