НОВИНИ

Козацькі пісні Дніпропетровщини ввійшли до переліку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО

Ідеться про три ансамблі, які співають традиційні козацькі пісні – «Криниця», «Богуславочка» і «Первоцвіт».

29 листопада комітет ЮНЕСКО включив українські козацькі пісні Дніпропетровської області до списку нематеріальної культурної спадщини, що потребує термінової охорони. Про це повідомляється на сайті ЮНЕСКО.

Згідно з повідомленням, мова йде про три ансамблі, які співають традиційні козацькі пісні – «Криниця», «Богуславочка» і «Первоцвіт». Багатьом виконавцям пісень 70-80 років, і вони займалися цим протягом усього життя.

Пісні починає співати головний виконавець, який знає всі тексти, потім підключається другий, який співає високим голосом, а потім інша частина ансамблю із середніми і низькими голосами. Співаки збираються регулярно і часто їм не потрібна аудиторія. Традиція козацьких пісень передається у сім'ях з покоління в покоління, але її безперервність тепер під питанням через старіння населення.

Раніше міністр культури Євген Нищук повідомляв, що ЮНЕСКО має намір 2 грудня розглянути внесення козацьких пісень до переліку нематеріальної спадщини.

Нагадаємо, у грудні 2013 року комітет ЮНЕСКО на сесії, яка проходила в Баку, присвоїв статус нематеріальної культурної спадщини Петриківському розпису.