НОВИНИ

Підвищення мінімальної зарплати не призведе до інфляції – НБУ

Очікується зростання середньої номінальної заробітної плати приблизно на 23% у 2017 році.

Анонсоване Кабінетом міністрів підвищення мінімальної заробітної плати не вплине на цільовий показник інфляції у 2017 році. Про це повідомив заступник голови НБУ Дмитро Сологуб на зустрічі з керівниками великих банків.

"Вплив цієї ініціативи на рівень інфляції в 2017 році буде стриманим і не призведе до виходу інфляції за межі мети (8% +/- 2 п. п.)", – заявив Сологуб. Він пояснив, що за прогнозами НБУ, це призведе до зростання середньої номінальної заробітної плати приблизно на 23% у 2017 році.

При цьому, особливо високими темпами середня зарплата зросте для низькооплачуваних працівників. У результаті, у цій категорії громадян зросте також і рівень споживання, в основному продовольчих товарів. При цьому, ефект на платіжний баланс, а значить на валютний ринок, буде мінімальним, оскільки додаткові доходи будуть спрямовані переважно на товари внутрішнього виробництва.

Як повідомлялося, Кабінет Міністрів має намір запропонувати Раді збільшити мінімальну зарплату у 2017 до 3,2 тисяч гривень. У Мінсоцполітики запевнили, що підвищення рівня мінімальної зарплати для українців відбуватиметься за рахунок ресурсів української економіки. Віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко розраховує, що збільшення мінімальної заробітної плати призведе до збільшення надходжень до Пенсійного фонду України на 7-10 млрд грн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.