НОВИНИ

Оприлюднені документи КДБ щодо репресій під час Голодомору

Колекція оприлюднених документів складається з показових документів, що містяться в кримінальних справах, здебільшого - це машинописні обвинувальні висновки.

Центр досліджень визвольного руху спільно з Архівом Служби безпеки України оприлюднили документи радянського Комітету держбезпеки стосовно репресій проти людей, які чинили опір винищенню Голодомором у 1932-33 роках. Відповідні документи опубліковано в Електронному архіві визвольного руху.

Колекція оприлюднених документів складається з показових документів, що містяться в кримінальних справах, здебільшого - це машинописні обвинувальні висновки. Фігурантів вказаних справ обвинувачено в опорі вивезенню хліба, його приховуванні чи крадіжці, "контрреволюційній" агітації проти колективізації, надмірного оподаткування й хлібозаготівлі, вчиненні терористичних актів проти представників радянської влади й активістів

Читайте також: СБУ оприлюднила архів кримінальних справ про Голодомор

Частівки "контрреволюційного" змісту

Обвинувачувальний висновок по справі обвинувачення Потоцького Льва, Потоцького Якова, Бовди Митрофана, Потоцького Михайла, Рассудовського Івана, Тітенка Романа, Потоцького Захара в участі збройного спротиву колективізації

Слідча фотографія селянина, учасника збройного опору колективізації Мотлоха Івана

Як відомо, документи з Галузевого державного архіву СБУ щодо Голодомору 1932-1933 рр. в Україні протягом радянської доби залишалися недосяжним для науковців і громадськості. За словами директора Архіву СБУ Андрія Когута, нині проводиться безперервний пошук, систематизація, розсекречення й оприлюднення документів, що висвітлюють цю трагічну сторінку української історії.

Раніше повідомлялось, що президент України Петро Порошенко доручив МЗС України продовжити роботу для того, щоб все більше іноземних держав визнали геноцидом Голодомор 1932-1933 рр.

Нагадаємо, у суботу, 26 листопада, в Україні день вшанування пам'яті жертв Голодоморів.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.