НОВИНИ

Голодомор був спланований режимом Сталіна, аби упокорити українців – Трюдо

Він також назвав Голодомор «однієї із найтемніших глав історії людства».

Канада засуджує злочини Голодомору та висловлює підтримку сучасній Україні на її шляху до процвітання. Про це заявив із нагоди Дня пам’яті жертв Голодоморів прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо.

«Канада разом із народом України рішуче засуджує злочини, вчинені під час Голодомору, та підтримує прагнення зберегти пам'ять про усіх жертв. Ми також залишаємося віддані підтримці суверенітету та територіальної цілісності України,  а також допомозі у втілення українським урядом важливих кроків, покликаних підвищити безпеку, процвітання та економічну незалежність людей», - сказав Трюдо.

Він наголосив, що Голодомор був навмисно спланований тиранічним режимом Йосипа Сталіна, аби упокорити українців. «Цей акт геноциду мав на меті зламати ідентичність та волю українського народу. Він не досяг цієї мети. Незважаючи на жорстокість Голодомору, українці зберегли прагнення і після десятиліть радянської влади здобули Україні незалежність», - наголосив прем'єр-міністр Канади.

Він також назвав Голодомор «однієї із найтемніших глав історії людства».

«Я закликаю усіх канадців згадати сьогодні тих жертв Голодомору та задуматися над вагомістю внеску, який нащадки українців внесли у становлення Канади. Їх стійкість та рішучість допомогли розбудувати розмаїте канадське суспільство, яким ми пишаємося», - підсумував Трюдо.

Як відомо, Канада стала другою державою світу після України, яка визнала Голодомор актом геноциду українців ще у 2008 році.

Раніше повідомлялось, що президент України Петро Порошенко доручив МЗС України продовжити роботу для того, щоб все більше іноземних держав визнали геноцидом Голодомор 1932-1933 рр.

Нагадаємо, у суботу, 26 листопада, в Україні день вшанування пам'яті жертв Голодоморів.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.