НОВИНИ

КВУ назвав кількість партій, які досі не подали фінансові звіти

У громадській організації зазначили, що партії часто створюються з метою торгівлі пакетами реєстраційних документів або ж місцями у виборчих комісіях.

Станом на 18 листопада лише половина політичних партій подали фінансові звіти про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру. Відповідна інформація була надана Національним агентством із питань запобігання корупції, інформують у Комітеті виборців України.

Згідно з повідомленням, за І квартал 2016 року звіти подали 195 політичних партій; за ІІ квартал – 200 партій; за ІІІ квартал – 125 партій. Всього в Україні зареєстровано 349 діючих політичних партій.
При цьому відповідний звіт за І квартал партії мали подати до 29 липня 2016 року, за ІІ квартал – до 9 серпня, за ІІІ квартал – до 9 листопада.

Читайте також: Журналісти назвали імена народних депутатів, яких має покарати НАЗК

«Така ситуація свідчить про те, що частина партій існують лише на папері. При цьому, реєстрація партій фактично перетворилася на різновид бізнесу. Партії часто створюються з метою торгівлі пакетами реєстраційних документів або ж місцями у виборчих комісіях. Сприяє такій ситуації спрощений механізм їх реєстрації. Створити партію в Україні не складно, тоді як ліквідувати її – майже нереально» – пояснює генеральний директор КВУ Олексій Кошель.

«Для вирішення ситуації варто внести зміни до Закону «Про політичні партії в Україні». Зокрема, передбачити, що неподання партією упродовж року фінансового звіту про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру є підставою для анулювання її реєстрації» - зазначив Кошель.

Дивіться також: Низка міністрів і нардепів внесли зміни до своїх е-декларацій - інфографіка

Нагадаємо, що відповідно до чинного законодавства за неподання партіями фінансових звітів передбачена адміністративна відповідальність – штраф до 6800 грн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.