НОВИНИ

ГПУ спрямувала до суду справу проти "беркутівців" через конфлікт на виставці "Волинська різанина"

У побитті відвідувачів виставки підозрюють командира роти столичного «Беркуту» та його підлеглих.

Департамент спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України передав до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні щодо командира роти столичного «Беркуту», командира взводу їхніх п’ятьох підлеглих. Їх звинувачують у заподіянні тілесних ушкоджень відвідувачам заходів в «Українському домі» 8 квітня 2010 року. Про це повідомляє прес-служба ГПУ.

«Вказані особи обвинувачуються у тому, що діючи за вказівкою народного депутата України (заступника Голови депутатської фракції Партії регіонів) В. Колесніченка, разом із колишнім заступником начальника управління ГУ МВС України в м. Києві, командиром полку міліції «Беркут» та його заступником, перевищуючи владу та свої службові повноваження 08 квітня 2010 року під час проведення одного із відкритих заходів у Великій виставковій залі ДП «Національний центр ділового та культурного співробітництва «Український дім» в м. Києві спровокували конфлікт та безпідставно застосували силу до відвідувачів цього заходу, затримали 14 з них, серед яких був Герой України похилого віку, заподіявши їм тілесні ушкодження», - йдеться у повідомленні.

Також повідомляється, що правоохоронці перешкоджали журналістській діяльності та застосували насильство, спричинивши тілесні ушкодження журналісту одного з телевізійних каналів, який намагався задокументувати їх незаконні дії.

У ГПУ наголосили, що Колесніченка, заступника начальника управління міліції та заступника командира полку спецпідрозділу «Беркут» оголошено в розшук та судом надано дозволи на їх затримання.

Нагадаємо, ідеться про події, які вібувалися 8 квітня 2010 року в «Українському домі» під час виставки «Волинська різанина: польські і єврейські жертви ОУН-УПА». Раніше повідомлялося, що Департамент спецрозслідувань ГПУ зібрав докази в цій справі проти Колесніченка і двох правоохоронців.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.