НОВИНИ

Президент посмертно присвоїв звання Героя України бійцям АТО Снітку і Табалі

Обоє пішли на фронт добровольцями і загинули у 18-річному віці.

Президент Петро Порошенко посмертно присвоїв звання Герой України двом бійцям - Андрію Снітку та Сергію Табалі, які загинули під час війни на Донбасі. Відповідні укази президент підписав 21 листопада.

Андрій Снітко брав участь у Революції Гідності з перших днів. З початку збройної агресії Росії вступив добровольцем та проходив службу у батальйоні патрульної служби міліції особливого призначення «Азов» Головного управління МВС України. 20 серпня 2014 року поблизу міста Іловайськ Донецької області у складі групи здійснював бойове завдання. Під час зачистки території від терористів у напрямок групи була закинута ручна граната. Андрій накрив її своїм тілом гранату, врятував  побратимів, але сам загинув. Йому було 18 років.

Сергій Табала (позивний «Сєвєр») також був активним учасником Революції Гідності. У зону проведення АТО пішов добровольцем у 18 років. Воював в Донецькому аеропорту. Був поранений, але залишився строю. Загинув 6 листопада 2014 року від вибуху артилерійського снаряду під час штурму бойовиками диспетчерської вежі Донецького аеропорту.

Розпорядженням Сумського міського голови від 19 лютого 2016 року іменем Сергія Табали названо вулицю, на його честь встановлено меморіальну дошку в Сумській спеціалізованій школі №9.

Нагадаємо, 14 жовтня Петро Порошенко присвоїв звання Герой України трьом військовим Збройних сил України, двом з них - посмертно. Орден Золота зірка Героя України із рук президента отримав майор Андрій Ткачук. Посмертно нагороджені капітан Олександр Лавренко та молодший лейтенант Володимир Гарматій.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.