НОВИНИ

Луценко пояснив, чому не можна заочно судити Януковича та його спільників

У новому Кримінально-процесуальному кодексі передбачено, що можливе заочне засудження лише однієї людини, а не групи осіб.

Генеральна прокуратура України зібрала докази для п'ятьох кримінальних проваджень проти Віктора Януковича та його спільників, тож якщо Верховна Рада внесе зміни до Кримінального процесуального кодексу, то вже цьогоріч можна буде почати процесуальні дії за процедурою заочного суду. Про це заявив генпрокурор Юрій Луценко, повідомляє ЛІГА.net.

За словами Луценка, перейти до процедури заочного засудження зараз неможливо, оскільки в новому Кримінально-процесуальному кодексі передбачено, що заочне засудження можливе лише по одній людині, а не по групі осіб.

"Уявіть собі, як можна засудити групу. Людина, яка задумала злочин, людина, яка купила пістолет, і людина, яка убила, - це три різні процеси. Кожен професіонал розуміє, що це неможливо. Тому Генеральна прокуратура України буде звертатися до народних депутатів, щоб уточнити цей порядок, що відкриє можливість вже в цьому році почати необхідні процесуальні дії для заочного суду над Януковичем і його спільниками. Нами зібрані докази для не менше ніж п'яти кримінальних проваджень з цього приводу", - сказав він.

Луценко також повідомив, що одне з цих проваджень - це провадження за фактом незаконного позбавлення волі довіреної особи митрополита Володимира - Олександра Драбинка.

Читайте також: Порошенко підписав закон, який дозволяє заочний суд над Януковичем

Раніше Луценко заявляв, що до кінця року ГПУ планує передати велику кримінальну справу проти екс-президент Януковича та його спільників до суду.

Нагадаємо, раніше народний депутат від "Самопомочі" Олена Сотник оприлюднила відповідь ГПУ на свій депутатський запит. У документі йшлося про те, що Генпрокуратура зупинила досудове розслідування у кримінальних провадженнях щодо екс-президента Віктора Януковича та низки високопосадовців, які із ним працювали.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.